tel Skontaktuj się z nami: 52-5819430,  518074741
     
 PANEL ZAMÓWIENIOWY -W FAZIE KONFIGURACJI
logo 01
 
panel1
Białe Ramki – to ciekawy dodatek, który w połączeniu ze wspaniałymi zdjęciami oraz pięknym Albumem Fotograficznym daje ciekawy efekt końcowy. Uzyskanie idealnie prostych ramek wbrew pozorom nie jest dla wszystkich Labów prostym zadaniem ze względów na ograniczenia technologiczne i w oprogramowaniu.
 
System Noritsu QSS-3202SD pracujący w naszej firmie to profesjonalne rozwiązanie, które pozwoli Państwu uzyskać automatyczne i idealnie proste Białe Ramki, bez konieczności tworzenia ich w programie edycyjnym. W momencie składania zlecenia prosimy, aby zapotrzebowanie na Ramki zostało zgłoszone obsłudze oraz zalecamy odpowiednie oznaczenie katalogów z plikami.
 
W celu uzyskania idealnie prostych Białych Ramek – prosimy o dokładne wykadrowanie materiału zdjęciowego, co daje gwarancję zachowania całej treści odbitek. Przy tworzeniu Białych Ramek na naszym Labie materiał zdjęciowy nie jest obcinany – tylko proporcjonalnie pomniejszony. Ramka nie jest nakładana na zdjęcie tylko po odpowiednim jego zmniejszeniu stanowi jego margines.
ramki_02
W przypadku braku dokładnego wykadrowania dostarczonych odbitek mogą wystąpić różne efekty:
 
Pełen Kadr - W technice „Pełen Kadr”, gdy zależy nam na formacie odbitki i jej zawartości, w zależności od proporcji zdjęcia Białe Ramki zostaną powiększone z dwóch stron (góra i dół, lub prawa i lewa strona) o Białe paski – co da efekt nierówności. Zadana szerokość ramek zostanie zachowana tylko na dwóch brzegach zdjęcia.
ramki_pelen_kadr_01
ramki_pelen_kadr_02
 
Pełen Papier - Przy zastosowaniu techniki „Pełen Papier”, gdy bardzo ważne są - format odbitki i idealnie proste ramki, a zawartość może zostać zredukowana i obcięta. W tym wariancie istotna treść odbitki zostaje proporcjonalnie dostosowana i wpasowana w ramkę - zaś niedopasowana powierzchnia ulegnie ścięciu. Operator w taki sposób kadruje odbitki, aby istotna zawartość została zachowana.
ramki_pelen_papier_01
 
W przypadku niewykadrowanych i niestandardowych formatów odbitek możliwe jest zastosowanie technik kadrowania "Dopasuj Dłuższy Bok" lub "Dopasuj Krótszy Bok" - co gwarantuje uzyskanie równych ramek i zachowanie zawartości zdjęcia. Metody te powodują zmianę rozmiaru odbitek, dlatego w przypadku umieszczania w Albumie Fotograficznym trzeba sprawdzić końcowe wymiary.
 
Techniki i metody kadrowania opisane są w dziale:
 
 
Białe Ramki utworzone w programie edycyjnym stwarzają wiele trudności:
 
- zmiana kolorystyki zdjęcia wpływa na odcień ramki, co w przypadku gdy zdjęcia nie są dokładnie wykadrowane może dać nieprzewidziane efekty (np.: biały pasek + szara ramka + zdjęcie)
 
- technika naświetlania, obcięcie zdjęcia, tolerancje w pracy papieru mogą sprawić, że nie uzyskamy idealnie prostych proporcji a nawet może wystąpić efekt „skosu”.

 

 

 
 

123

123